0102030405060708

FENG SHUI

Je praktika rozmiestnenia, usporiadania  a zariadenia bytov, domov, kancelárií, obchodov a pod.

Táto metóda sa zaoberá aj vhodnou voľbou farieb, tvarov a materiálov v súlade s prírodou.

Tiež vhodnou orientáciou voči svetovým stranám, prúdením energií, vplyvom geopatogénnych zón a elektrosmogu.

 

Niekedy stačí tak málo a všetko sa dá napraviť aj bez sťahovania nábytku.

Cieľom FENG SHUI je, aby sa ľudia v takto zariadených priestorov  cítili príjemne, boli vyrovnaný s prostredím, ktoré im bude upevňovať zdravie, prosperitu, vzťahy v rodine a v láske.

FENG SHUI, sa dá dobre praktizovať aj pri návrhu firemného loga a vizitky.

Obývačka

Kedysi ju naši predkovia nazývali parádnou izbou. Dnes je táto miestnosť najviac využívanou miestnosťou a hlavne miestom oddychu a stretnutí rodiny, známych a priateľov.

 

Od obývačky predovšetkým vyžadujeme, aby bola príjemná, pohodlná a praktická.
Samozrejme, ak máme menší byt, priraďujeme jej viac funkcií, a tak si ju zariaďujeme viacúčelovým nábytkom. Ideálne sú rozoberateľné skrine, malé skrinky a celková variabilnosť ostatného obývačkového zariadenia. Takto si vytvárame možnosť zmeny
umiestnenia v priestore. Ak si byt naplníme ťažkými skriňami, akoby sme si zamurovali život. Podľa feng šuej, ak máme spojenú
kuchyňu s obývačkou, je dôležité mať aspoň symbolicky ohraničené oblasti varenia, jedenia a oddychovania, napríklad
barovým pultom, nábytkom, rastlinou alebo zvonkohrou. Prispôsobme kusy nábytku našim potrebám, ale dávajme si pozor, aby sme priestor „neprepchali“. V preplnenom priestore budeme veľmi ťažko čerpať nové sily a pohodu.


Ak máme väčší byt či dom s veľkou obývačkou, ktorá nemusí mať viac funkcií, máme priaznivejšiu situáciu a viac možností na vytvorenie krásneho a príjemného miesta. Už len tým, že sa nemusíme v priestore obmedzovať. Ale tiež podľa feng šuej nie je vhodné si veľkú priestrannú obývačku zariadiť ťažkým a veľkým nábytkom, a tak si odoprieť pocit voľnosti a možnej zmeny.